2020 Üniversite Taban Puanları

Admin

Administrator
Yönetici
YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuruları Ocak ayında başlayacak. Şimdiden öğrenciler ders çalışmaya başlamış durumda. Ders çalışan öğrenciler için yerleşmek istedikleri bölümlerin puanları büyük önem arz ediyor.​
Açıköğretim bölümlerinin de kontenjanlı olması sonrasında puanlarında artış oldu. Öncede tercih eden herkes açıköğretime yerleşebilirken artık barajı geçenler içinden tercih puanı / başarı sırası yüksek olanlar açıköğretime kayıt olabiliyor.​
Açıköğretim bölümlerinin kontenjanlı olması tercih yapabilen öğrenci sayısını azaltırken tercih sırasında bir çok öğrencinin kafası karışabiliyor. Özellikle 2020 yılı taban puanları tercih yapacak öğrencilerin ilk baktığı sayfa oluyor. Puan olarak her yıl farklılıklar gözlemlense de başarı puanına göre tercih yapılmasını öneriyoruz. Başarı puanı her yıl genelde aynı kalıyor.​
2 yıllık Açıköğretim bölümlerini tercih etmek isteyen öğrenciler YKS sınavından barajı geçmeli, 4 yıllık Açıköğretim bölümlerini tercih etmek isteyen öğrenciler ise TYT – AYT sınavlarından barajı geçmeleri gerekiyor. Barajı geçemeyen öğrenciler tercih yapamıyor.​
2020 Üniversite tercihleri sonrasında Açıköğretim kayıtları Eylül – Ekim 2020 yıllarında yapılacak. Önce internetten ön kayıt, ardından harç yatırma ve son olarak aof bürosuna giderek kesin kayıt olmanız gerekiyor. YKS ile yerleştikten sonra Açıköğretim kayıtları sırasında sizlere bol bol yardımcı olacağız.​
YKS sınavlarına hazırlanırken diğer öğrenci arkadaşlar ile bilgi paylaşımında bulunmak için Öğrenci Kozu sayfasını tavsiye ederiz. Sınavlar, Sorular ve aklınıza takılanlar konusunda diğer öğrenci arkadaşlar ile iletişime geçebilir, sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.​

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Son kaynaklar

Forum istatistikleri

Konular
2,654
Kullanıcılar
881
Son üye
VEDAT